28 sie 2024
dla inwestora poradyCzy inwestycja w myjnię...
Czytaj więcejPodczas planowania inwestycji w myjnie bezdotykową oprócz oczywistego pytania o liczbę stanowisk i wyposażenie techniczne myjni, pojawia się przede wszystkim wybór rodzaju: myjnia kontenerowa czy myjnia modułowa.
Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań, czym różnią się od siebie i do jakich zastosowań są polecane w zależności od lokalizacji, natężenia ruchu, a także wielkości i specyfiki zabudowy działki. Zobacz, czym przede wszystkim (oprócz ceny) różnią się te rozwiązania. W tym artykule omawiamy podstawowe różnice pomiędzy myjnią modułową i kontenerową.
W tym rodzaju myjni bezdotykowych kontener pełni rolę zaplecza technicznego, znajduje się w nim cała technika myjni. Zamykany kontener gwarantuje większe bezpieczeństwo, daje lepszy dostęp do wszystkich podzespołów myjni, a także oferuje przestrzeń magazynową na np. części wymienne lub zapasy środków myjących.
Myjnie kontenerowe są przeznaczone głównie do lokalizacji o dużym i średnim natężeniu ruchu. Sugerowane lokalizacje to średnie i duże miejscowości, duże skupiska ludności (gęsto zaludnione osiedla), lokalizacje przy punktach handlowych z wysoką odwiedzalnością (super- i hipermarkety). Bardzo często na tego typu rozwiązanie decydują się właściciele stacji benzynowych, którzy wykorzystują kontenerową myjnię bezdotykową jako rozszerzenie swojej oferty i zwiększenie konkurencyjności myjni.
W naszej ofercie bezdotykowej myjni kontenerowej oferujemy kontener techniczny z kompletną technikę myjącą na jednolitym stelażu ze stacją uzdatniania wody, konstrukcję stalową z pełnym wyposażeniem oraz zadaszeniem kontenera. Dostarczamy kontener o wymiarach 568 cm (długość), 234 cm (szerokość), 277 cm (wysokość). Całość zaprojektowana jest na podstawie typowego projektu oferowanego przez BKF. Opcjonalnie istnieje możliwość wydzielenia pomieszczenia socjalnego z toaletą, możliwość aranżacji małego biura oraz przestrzeni magazynowej na chemię.
więcej o myjniach kontenerowych
Alternatywą dla myjni kontenerowej jest myjnia modułowa, która przeznaczona jest głównie do lokalizacji o małym i średnim natężeniu ruchu. Rozwiązanie to sugerowane jest przede wszystkim do małych i średnich miejscowości.
Podobnie jak w przypadku myjni kontenerowych, ten rodzaj myjni wykorzystywany jest przy poszerzaniu wachlarza usług istniejącej już działalności gospodarczej (mechanik samochodowy, stacja kontroli pojazdów, stacja benzynowa, punkt wulkanizacji). Główną zaletą tego typu rozwiązań jest oszczędność miejsca, myjnia modułowa zajmuje dużo mniejszą powierzchnię, niż rozwiązanie z kontenerem.
W ofercie BKF tego typu rozwiązanie z jednym modułem może obsłużyć maksymalnie trzy stanowiska mycia, w przypadku liczby stanowisk od 4 do 6 wymagany jest drugi moduł.
Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, na pewno warto porozmawiać z osobami z działu handlowego, przeprowadzić wizję lokalną. Bardzo dużo zależy od specyfiki działki przeznaczonej pod budowę myjni, jej wielkości, istniejących już zabudowań. Przed wyborem wariantu warto też przeprowadzić wizję lokalną na działce w towarzystwie handlowca, skorzystać z jego wiedzy i rozeznania przy realizacji podobnych inwestycji. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, możesz skorzystać z naszej wiedzy i pomocy.
Zobacz, jak wyglądają poszczególne konfiguracje w zależności od tego, czy zastosowane jest rozwiązanie w postaci modułu lub kontenera, skorzystaj z naszego konfiguratora:
skonfiguruj i wyceń swoją myjnię
Może Cię też zainteresować: