Myjnia bezdotykowa czy myjnia szczotkowa?

06 lis 2017

Poznajcie fakty i mity o myjniach portalowych i myjniach samoobsługowych.

Wielu z użytkowników myjni staje przed dylematem czy wybrać myjnię bramową (szczotkową) czy bezdotykową. Problem ten jest również ważny dla właścicieli, którzy chcą mieć pewność, że zainwestowane pieniądze zwrócą się im z nawiązką. Klienci często swoje obawy opierają o nieprzyjemne doświadczenia, które nabyli na myjniach kiepskiej jakości.

Myjnie bezdotykowe – za i przeciw

Obalanie mitów zaczniemy od, obecnie najbardziej popularnych, myjni bezdotykowych. Na czym polega ich idea ? Są to myjnie samoobsługowe, których główną zaletą jest duża przepustowość. Myjnie te są nastawione na obsłużenie wielu klientów w jak najszybszym czasie. Jest to najlepsze rozwiązanie dla kierowców, którym zależy na czasie i pragną szybko umyć swoje auto.

Najczęstszym “Przeciw” jaki możemy usłyszeć o myjniach samoobsługowych bezdotykowych jest stwierdzenie, że nie domywają one brudu. Jak jest naprawdę ? Wszystko sprowadza się do rodzaju brudu jakiego chcemy się pozbyć. W przypadku niezwykle zabrudzonego jeepa, który nie pamięta kiedy ostatni raz był na myjni, rzeczywiście może być problem. Dobrej jakości myjnia z wysokiej klasy chemią domyje pojazd ze starego brudu, ale nie będzie to łatwe zadanie. Taki zabieg będzie czasochłonny oraz będzie kosztował klienta sporo zachodu.

Kolejnym minusem myjni samochodowej bezdotykowej dla części osób, jest konieczność samoobsługi. Niskie osoby mogą napotkać trudności, aby dosięgnąć dachu i dokładnie go umyć. Do tego w dużej mierze od sprawności fizycznej i szybkości, zależy koszt umycia pojazdu. Często można także usłyszeć obawę o możliwość zachlapania ubrania – co jest szczególnie niefortunne, gdy decydujesz się na wyczyszczenie samochodu przed pracą lub ważnym wyjściem, np. w drodze na weselę. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne myjnie bezdotykowe są wyposażone w wygodne i funkcjonalne rozwiązania, które znacznie ułatwiają proces wyczyszczenia auta.

Oprócz szybkości mycia zdecydowanym plusem jest cena mycia na tego typu obiektach. W porównaniu do myjni ręcznej oraz myjni bramowej tutaj klient wyda najmniej, a co za tym idzie chętniej i częściej skorzysta ponownie z usługi. W tym przypadku ważnym aspektem jest możliwość wrzucenia nawet jednej monety do wykorzystania na mycie. Klient, który chce na szybko przepłukać auto z jednego zabrudzenia nie będzie chętny do skorzystania z myjni bramowej, gdzie program mycia zaczyna się średnio od kwoty powyżej 10 zł. W przypadku myjni bezdotykowej nic nie stoi na przeszkodzie żeby umyć auto za 5 czy nawet 2 zł, jeśli tego wymaga sytuacja.

Znacznym plusem myjni samoobsługowej jest osmoza. Dzięki umyciu auta za pomocą wody osmotycznej zadowolony klient nie zobaczy smug na swoim pojeździe nawet przy szybkim i pobieżnym myciu.

Kolejnym atutem skorzystania z myjni bezdotykowej jest dostępność. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, takie obiekty są czynne 24 godziny na dobę, zarówno w dni robocze, jak i święta. Dlatego, jeśli właśnie wracasz z podróży i chcesz odświeżyć szybko pojazd przed następną trasą, to skorzystanie z takiego rozwiązania będzie niezwykle korzystne. W ten sposób bez trudności zmyjesz kurz i zabrudzenia z karoserii, a samochód odzyska atrakcyjny i schludny wygląd.

Właścicielom myjni polecamy ten rodzaj inwestycji dla miejsc o dużym natężeniu ruchu, gdzie zniwelowanie kolejek jest bardzo ważne. Natomiast jeśli chodzi o potencjalnych klientów, to w przypadku myjni bezdotykowej, zachęcamy do skorzystania z niej kierowców, którym zależy na szybkim umyciu auta. Bezdotykówki świetnie się sprawdzą przy rutynowym czyszczeniu auta oraz przepłukaniu go z kurzu i brudu, który pojawia się przy standardowym użytkowaniu. W bardziej ekstremalnym przypadku właściciel samochodu będzie musiał nieco bardziej napracować się przy usuwaniu starego błota ze zderzaka.

Myjnie szczotkowe – za i przeciw

Chcesz kupić myjnię bezdotykową, ale cały czas masz obiekcje, co do mycia jedynie za pomocą strumienia wody ? Nic straconego. Wystarczy zamontować szczotkę jako opcję na myjni bezdotykowej. Według statystyk jakie zebraliśmy w BKF wynika, że 10-15 % użytkowników korzysta z możliwości użycia szczotki.


ZAPROJEKTUJ MYJNIĘ ONLINE, A MY JĄ WYCENIMY


Co daje klientom myjni użycie szczotki? Pomaga w doczyszczeniu trudnych do usunięcia zabrudzeń. Szczotka jest bardzo pomocna w walce ze starymi zabrudzeniami, co jest jej dużym plusem. Niestety ma też swoje minusy. Używanie jej wydłuża czas mycia.

Najpopularniejszym mitem o szczotkach, czy to w myjni portalowej czy w myjni samoobsługowej bezdotykowej, jest ryzyko uszkodzenia lakieru. Jeśli mamy do czynienia ze wcześniej wspomnianym jeepem, którego właściciel po doczyszczeniu go z błota i piasku, za pomocą szczotki, odłoży ją do pojemnika i nie zostanie ona oczyszczona z pozostałości zabrudzeń może dojść do zarysowania przy myciu następnego auta. Brud, który został na szczotce rzeczywiście może zostawić ślady na lakierze następnego w kolejce auta na myjni bezdotykowej ze szczotką.

Myjnie portalowe – za i przeciw

Naczelnym przykładem myjni szczotkowej jest myjnia portalowa. Tutaj najczęstszym stwierdzeniem jest, wcześniej wspomniana opinia, że szczotki rysują lakier. Wielu kierowców niestety potwierdziło ten mit i przekazuje swoje nieprzyjemne doświadczenia, skutecznie zniechęcając do korzystania z tych myjni. W tym przypadku należy jednak pamiętać, że technologia w przeciągu ostatnich kilku lat poszła do przodu, a co za tym idzie ryzyko porysowania lakieru spadło do minimum. Myjnia wykonana z dbałością o najmniejsze detale jest w stanie zapewnić najwyższą jakość mycia i zagwarantować użytkownikowi bezpieczeństwo pojazdu. Ryzyko uszkodzenia lakieru jest znikome, za to jakość mycia godna polecenia. Dlatego coraz więcej właścicieli takich obiektów decyduje się na skorzystanie z dystrybutorów myjni szczotkowych oferujących rozwiązania o najwyższej jakości. W ten sposób można zminimalizować ewentualne ryzyko uszkodzenia lakieru, a w efekcie pojazd jest dokładnie oczyszczony.

Myjnia portalowa to urządzenie stworzone do usuwania najgorszych zabrudzeń. Wcześniej wspomniany ubrudzony jeep dzięki jej działaniu zostanie sprawnie doprowadzony do porządku. W przypadku ekstremalnych zabrudzeń to właśnie z bramy należy korzystać. Jakość mycia na tego typu myjniach jest bardzo wysoka. Ponadto jest to obiekt idealny dla klientów ceniących sobie komfort. Mycie nie wymaga chodzenia z lancą dookoła samochodu, a jedynie wybrania programu mycia i wjechania w wyznaczone miejsce. Samochód myje się sam, a klient może w tym czasie pójść na kawę na stację benzynową, co będzie dużym udogodnieniem w mroźne zimowe dni.

Plusem bramy w wersji stworzonej przez BKF jest możliwość łatwego i szybkiego uzyskania paragonów, dzięki stworzonemu przez nas terminalowi. Aż 90% klientów stacji benzynowych, którzy korzystają tam z myjni, to klienci flotowi (na stacji mogą otrzymać paragon za mycie). Dzięki naszemu terminalowi z możliwością wydania paragonu oraz systemem lojalnościowym mycie aut służbowych jest teraz możliwe na myjniach BKF, które nie są połączone ze stacją paliw. Ponadto możliwość płacenia kartą za mycie na obiektach marki BKF jest możliwa nie tylko w przypadku myjni bezdotykowej, ale również portalowej!

Niestety cena usługi na myjni portalowej jest droższa niż w przypadku myjni bezdotykowej, a czas mycia zdecydowanie dłuższy. Minusem bramy jest też częsty brak osmozy. Co prawda myjnie portalowe posiadają suszarki, której w większości przypadków bardzo dobrze suszą pojazd, ale mimo to ryzyko powstania zacieków jest tu dużo bardziej prawdopodobne niż w przypadku zaopatrzonej w wodę osmotyczną myjnię samoobsługową bezdotykową. Dyskomfort może również sprawiać konieczność demontażu min. antenki samochodowej (możliwość jej utracenia nie jest mitem!) do skorzystania z tego typu myjni oraz regulaminowa konieczności posiadania składanych lusterek.

Zostajemy wciąż przy pytaniu, co lepiej się opłaca – myjnie bezdotykowe czy szczotkowe?

My proponujemy obie! Myjnia bramowa ze szczotką może być doskonałym uzupełnieniem myjni bezdotykowej i odwrotnie, co pokazuje przykład Szczecińskiej myjni przy ul. Zawadzkiego, gdzie obydwie myjnie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Budowa kompleksu myjącego pozwala właścicielom myjni lepiej docierać do potencjalnego klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca może kompleksowo umyć swoje auto używając myjni bezdotykowej na co dzień do szybkiego mycia oraz myjni portalowej do gruntownego wyczyszczenia pojazdu i usunięcia trudnych do pozbycia się zabrudzeń. Takie rozwiązanie pomoże utrzymać samochód w nienagannym stanie na długo. W każdym przypadku należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze programów do potrzeb mycia! Nawet najlepsza myjnia może nie domyć brudu jeśli kierowca skorzysta z myjni w nieodpowiedni sposób. Myjąc auto za 2 zł nie spodziewajmy się, że będzie idealnie czyste!

play icon

 
 

Zdecydowanym plusem kompleksu myjącego jest możliwość podpięcia osmozy do myjni portalowej. Serwis BKF może podłączyć do jednej osmozy myjnię bezdotykową oraz bramę, co daje sporą oszczędność dla właściciela oraz gwarantuje zadowolenie klientów. Ponadto, dla wygody właściciela, proponujemy podpięcie całego kompleksu do jednego panelu zarządzania

Myjnia bezdotykowa – najlepiej od sprawdzonego producenta

Warto wiedzieć, że na rynku jest dostępnych mnóstwo rozwiązań w zakresie myjni – zarówno tych bezobsługowych, jak i portalowych. Niezwykle istotną rolę odgrywa także wybór producenta urządzeń. Nowoczesne myjnie wyposażone także w szczotki, pozwolą na efektywne wyczyszczenie pojazdu. Do tego duży wpływ na jakość rezultatu ma w tym przypadku użytkownik. To on decyduje o długości danego programu mycia oraz intensywności czyszczenia. Sam też decyduje, jak wiele wyda za umycie pojazdu. Dlatego to doskonałe rozwiązanie, by obok myjni portalowej zastosować także tę bezdotykową. W ten sposób osoby, którym zależy tylko na powierzchownym zmyciu kurzu z pojazdu, również skorzystają z Twojego obiektu. Zadbaj zatem o to, aby wyposażyć myjnię w dodatkowy program mycia szczotką oraz wysokiej jakości preparaty chemiczne, które ułatwią zmycie zabrudzeń.

Producent myjni portalowej

Myjnia portalowa to chętnie wybierane rozwiązanie przez osoby, którym zależy na dokładnym umyciu pojazdu. To również doskonały sposób na dokładne umycie samochodu. W czasie gdy pojazd jest myty, klient może napić się kawy czy po prostu zrelaksować się przed trasą. Warto wybrać myjnie samochodową szczotkową od renomowanego dystrybutora. W ten sposób zyskasz nowoczesne rozwiązania, takie jak:

  • możliwość konfiguracji programów mycia

W zależności od swoich preferencji możesz wybierać spośród 7 dostępnych programów mycia. To pozwala na spersonalizowanie usługi i dopasowanie jej do potrzeb inwestora.

  • oszczędne podzespoły

Prowadzenie każdego biznesu jest silnie związane z kontrolą kosztów. Dlatego warto zadbać, aby wyposażenie myjni samochodowej portalowej było odpowiednio skonfigurowane i zapewniało ergonomię. Decydując się na współpracę z BKF otrzymasz takie rozwiązania jak precyzyjne dozowanie chemii czy efektywne osuszanie. W ten sposób można zadbać o zbilansowanie poziomu zużycia środków czyszczących oraz ograniczenie kosztów związanych z energią elektryczną.

Wysokiej jakości myjnia samochodowa szczotkowa zachwyci Twoich klientów.


ZAPROJEKTUJ MYJNIĘ ONLINE, A MY JĄ WYCENIMY

Może Cię też zainteresować: