08 mar 2023

Czy warto modernizować myjnie bezdotykowe?

Jak najbardziej warto modernizować swoje myjnie, pod warunkiem że lokalizacja jest tego warta! 

 

Po co komu modernizowanie myjni bezdotykowych?

Pierwszym i głównym argumentem są pieniądze. Jeśli nie zarabiasz już na swojej myjni lub nawet zacząłeś dokładać do biznesu, podejmij decyzję co dalej.

Jeśli dysponujesz dodatkowymi środkami na inwestycje, możesz zmodernizować obiekt, wymieniając myjnię na nową. Aby zachęcić Ciebie do tego typu realizacji, pokażemy Ci na naszym przykładzie jakie efekty udało się nam uzyskać już w 3 miesiące po takiej wymianie.

Jeśli natomiast nie zamierzasz tego robić, zastanów się nad opcją wynajmu działki. Działka w atrakcyjnej lokalizacji, może przyciągnąć wielu zainteresowanych wynajmem, a Ty zyskasz na tym kilka tysięcy zł miesięcznie.

Zmodernizowana myjnia to przede wszystkim znaczące ograniczenie występowania niechcianych awarii oraz oszczędność energii wynikająca z zastosowania nowoczesnych technologii. Zwiększenie atrakcyjności całego obiektu jakim jest myjnia wraz z poprawą jakości usług mycia przekłada się na większe obroty. Przy dobrze ułożonych kosztach, większe obroty to także większe zyski dla właściciela myjni.

Drugim znaczącym argumentem jest wygoda. Zdalny dostęp do danych generowanych z myjni za pomocą aplikacji mobilnych, daje wiele możliwości monitorowania stanu technicznego obiektu oraz dokonywania analiz biznesowych. Powiadomienia o alarmach to nie nowość, to nasz standard! Korzystając z naszej aplikacji Carwash Manager zawsze wiesz co się dzieje na obiekcie, niezależnie od tego gdzie jesteś i co w danym momencie robisz.

Trzecim argumentem są klienci flotowi. Szansę na ich pozyskanie otrzymasz wraz z aplikacją mobilną BE LOYAL, dzięki której będą oni mogli nie tylko wygodnie płacić za mycie telefonem, ale otrzymają także automatycznie fakturę! Czy obsługa klientów biznesowych jest dla Ciebie sporym wyzwaniem? Z aplikacją BE LOYAL wszystko dzieje się samo. Dzięki modernizacji będziesz mógł zrezygnować z niewygodnych kart lojalnościowych na rzecz płatności właśnie taką aplikacją.

 

 

Jak zmodernizowaliśmy myjnię przy 26 kwietnia?

W 2022 roku zdecydowaliśmy się na zakup najstarszej myjni w Szczecinie. Myjnia pomimo przestarzałej technologii była cały czas aktywna. Niestety obsługa powtarzających się awarii, z którymi nierzadko wiązała się konieczność zamykania stanowisk oraz koszty z tym związane były nie do zaakceptowania.

 

Szybko podjęliśmy działania modernizacyjne, zmierzając w kierunku realizacji celu, do którego została zakupiona. Zaczęliśmy od planowania wymiany wszystkich urządzeń na nowe.

Wymienione zostały:

 • kontener
 • technika myjni
 • pulpity
 • rozmieniarka
 • odkurzacze
 • wysięgniki
 • lance i inne akcesoria.

Wraz z wymianą urządzeń, poszła zmiana oprogramowania. Nowoczesny software myjni, umożliwiający zdaną obsługę, do tego mnóstwo wygodnych funkcjonalności ułatwiających zarządzanie myjnią na co dzień, sprawia że jest to narzędzie idealne dla każdego właściciela myjni.

Wraz z nowym oprogramowaniem, właściciel myjni może zdalnie wykonać m.in. takie czynności jak:

 • zdalne doładowanie kart lojalnościowych
 • zmiana dozowania chemii
 • włączenie/wyłączenie myjni lub stanowisk
 • generowanie raportów finansowych
 • monitorowanie ruchu na myjni
 • sprawdzenie stanu finansów w rozmieniarce
 • i wiele innych.

Poza wymianą urządzeń, wymieniona została także konstrukcja. Atrakcyjna ażurowa attyka Lumi to nasz standard, pod którym stawiamy kolejną myjnię w Szczecinie.

Tak samo jak w pozostałych myjniach tak i tutaj, postawiliśmy na oświetlenie myjni LED RGB, aby była wystarczająco dobrze widoczna z daleka. Szczególnie jest to istotne wieczorem, ponieważ zmieniające się oświetlenie jest dość charakterystyczne i dobrze widoczne, przyciągając w ten sposób uwagę klientów.

 

Jaki obrót generuje myjnia po modernizacji?

Ta analiza powie Ci wszystko! Jak wiesz na osiągane przychody znaczący wpływ ma lokalizacja myjni bezdotykowej. Ta 4 stanowiskowa myjnia znajduje się w centrum Szczecina w okolicach dużego osiedla oraz centrum handlowego. Przy przy dużym skrzyżowaniu znajdują się 2 stacje paliw oraz serwis samochodowy.

Obroty za okres 3 m-cy po jej modernizacji wyglądają następująco:

Obrót 3 m-ce myjni: 157 656 zł brutto
Obrót 3 m-ce 1 stanowiska: 52 552 zł brutto
Obrót miesięczny 1 stanowiska: 13 138 zł brutto

 

Zobacz więcej w materiale video 

 

Po modernizacji myjnia wygenerowała 2 krotnie większy obrót! Szacujemy, że zainwestowane jesienią 2022 roku środki, zwrócą się nam w ciągu kilku najbliższy lat.

Znaczący wpływ na generowane obroty na myjni mają u nas klienci flotowi. Dzięki udostępnieniu na myjni możliwości płatności aplikacją mobilną BE LOYAL, z myjni chętnie korzystają sieci taksówkarskie, kurierzy czy firmy transportowe. Stanowią oni ponad 18% wszystkich dokonanych w ubiegłym roku płatności.

 

 

 

 

Interesuje Ciebie wymiana starej myjni na nową?

Jeśli zastanawiasz się nad przyszłością swojego biznesu w formie modernizacji lub wymiana techniki myjni, skontaktuj się z nami. Mamy różne sposoby aby Ci pomóc. Wypełnij formularz na stronie: https://bkfmyjnie.pl/wymiana.