19 gru 2024
dla inwestora dla właścicielaMyjnia samochodowa a ekologia...
Czytaj więcejW związku z falą zainteresowania postanowiliśmy odpowiedzieć na nurtujące inwestorów pytania.
Od pewnego czasu mówi się o nasycaniu się rynku myjniowego w Polsce, ale liczne przykłady pokazują, że myjnia w naszym kraju nadal może być dobrym interesem. Należy tu uświadomić inwestorom potencjał mniejszych rynków lokalnych. Prowadzenie myjni w małym, zaledwie kilkutysięcznym, miasteczku może być nawet lepszym interesem niż myjnia w dużym mieście. Wszystko zależy od lokalizacji. Jeśli będzie to jedyny lub jeden z niewielu takich obiektów w okolicy to na pewno przyciągnie on klientów. Myjnia bezdotykowa jest dobrym pomysłem na inwestycję nawet na wsi, co udowodniło już wielu naszych klientów.
Za przykład może posłużyć myjnia BKF w Jakaci Dwornej (wieś, około 500 mieszkańców). Dzięki bliskiemu sąsiedztwu dużej stacji benzynowej, składu paszy oraz trasy przelotowej Łomża – Ostrów Mazowiecka właściciel myjni nie narzeka na brak klientów. Dodatkowym atutem myjni jest jej przystosowanie do obsługi maszyn rolniczych (posiada odkryte stanowisko zewnętrzne).
Inwestorzy, którzy biorą pod uwagę budowę stanowiska mycia dla maszyn rolniczych, powinni pamiętać, że może się to wiązać z dodatkowymi wymogami jak np. konieczność zwiększenia studzienek odpływowych i przepustowości separatora oraz częstszego czyszczenia stanowisk do mycia. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę gabaryty pojazdów.
ZAPROJEKTUJ MYJNIĘ ONLINE, A MY JĄ WYCENIMY
Typowe wymogi dla takich inwestycji to bliskość miejsca, które przyciągnie okolicznych mieszkańców jak np. stacja paliw, stacja obsługi/kontroli pojazdów, główne trasy przelotowe itp. Najkorzystniejsza sytuacja to taka, kiedy inwestor posiada atrakcyjną działkę, dogodnie położoną i dobrze skomunikowaną. Jeszcze lepiej, jeśli działka jest w jakiś sposób zagospodarowana, np. jest to teren sklepu, co pozwala zminimalizować koszty infrastrukturalne. W takiej sytuacji obie działalności będą się wzajemnie napędzały. Klienci odwiedzający sklep skorzystają z myjni i odwrotnie. Zaletą małych miejscowości jest koszty działki. Ceny, zarówno dzierżawy jak i zakupu, są niższe niż w dużych miastach.
Należy jednak pamiętać, że minusem wsi i małych miejscowości może być brak instalacji gazowej lub kanalizacji. W takich przypadkach inwestorzy decydują się na montaż instalacji zasilania propanem lub olejem opałowym oraz szamba o odpowiedniej pojemności.
Na naszej stronie można sprawdzić jak będzie wyglądała myjnia, której budowę planuje inwestor oraz obliczyć jej rentowność.
ZAPROJEKTUJ MYJNIĘ ONLINE, A MY JĄ WYCENIMY
Podsumowując: mała miejscowość to atrakcyjne miejsce na budowę myjni samochodowej, jeśli jest to jedyny, bądź jeden z nielicznych takich obiektów w okolicy i obsługuje teren w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Myjnia znajdująca się przy ruchliwej drodze lub w otoczeniu osiedla, gdzie nie ma jeszcze myjni bezdotykowej, będzie przyciągać klientów. Mała miejscowość zazwyczaj oznacza brak konkurencji, dlatego też większość inwestorów decyduje się na myjnie w podstawowej wersji.