21 sierpnia 2018
dla inwestora poradyPierwszym krokiem do każdego dobrze prosperującego biznesu, jest opracowanie odpowiedniego biznesplanu. Dlatego, zanim zdecydujesz się na budowę myjni bezdotykowej, zastanów się nad kilkoma aspektami.
Otwarcie firmy to jedno, ale jej prowadzenie to zupełnie inna rzecz. Dlatego decydując się na budowę myjni samochodowej, zaplanuj w jaki sposób będzie ona działać. Warto już na tym etapie zastanowić się, jaki rodzaj rozwiązania wybierzesz – obiekt bezdotykowy do mycia ręcznego, czy automatyczny ze szczotkami. Do tego należy wziąć pod uwagę także to, w jaki sposób będziesz prowadzić myjnię samochodową. W naszej ofercie znajdziesz rozwiązania umożliwiające zdalną kontrolę nad obiektem. Dzięki aplikacji Carwash Manager możesz sprawdzać działanie myjni bezdotykowej z dowolnego miejsca na ziemi, mając do dyspozycji komputer lub nawet smartfon. To rozwiązanie pozwala nie tylko na kontrolę zużycia chemii, wody, ale także na wczesne wykrywanie wszelkich nieprawidłowości. W ten sposób budowa myjni bezdotykowej może być doskonałym pomysłem na nowy biznes, nawet jeśli już prowadzisz inną działalność gospodarczą.
Zastanawiasz się, jak postawić myjnię bezdotykową, tak aby rozwiązania w niej umożliwiały wyróżnienie się na rynku? Warto zadbać nie tylko o wysokiej jakości techniki myjące oraz atrakcyjną i wytrzymałą konstrukcję z estetycznym oświetleniem LED. Niezwykle istotne jest wprowadzenie także dodatkowych rozwiązań umożliwiających łatwą płatność czy korzystanie z systemów lojalnościowych. W ten sposób zadbasz nie tylko o wygodę klientów, podczas korzystania z myjni bezdotykowej, ale także o ich przywiązanie i zachęcenie do następnych wizyt. Pomocne mogą się okazać także dodatkowe urządzenia, takie jak odkurzacz przemysłowy czy dystrybutor płynu do spryskiwaczy. Zastosowanie takich rozwiązań to świetny sposób na to, aby wyróżnić myjnie na rynku i zadbać o większe szanse wobec konkurencyjnych obiektów.
Niezbędnym elementem, który należy odpowiednio przemyśleć przed budową myjni samochodowej jest koszt inwestycji. Korzystaj z naszego konfiguratora, możesz łatwo otrzymać niezbędne dane, do stworzenia budżetu. W zależności od swoich planów, w naszej ofercie znajdziesz myjnie bezdotykowe komorowe lub modułowe, a także automatyczne szczotkowe. W łatwy sposób dobierze również wybrany rodzaj konstrukcji oraz ilość stanowisk. Obliczenie kosztu myjni samochodowej nie wymaga dużo czasu. Warto jednak pamiętać o tym, aby doliczyć do tego koszt dzierżawy lub zakupu działki, jeśli nie dysponujesz jeszcze odpowiednią lokalizacją oraz wycenę robocizny związanej z budową myjni samochodowej.
Istotnym czynnikiem jest nie tylko koszt postawienia obiektu, ale również jego rentowność działania. Znajdziesz u nas kalkulator, który może Ci w obliczeniu jej. Wystarczy podać kilka parametrów, aby sprawdzić, jakie stałe wydatki będą towarzyszyć po budowie i odbiorze myjni samochodowej oraz potencjalne wpływy.
Zwracając uwagę na tych kilka aspektów, znacznie łatwiej opracujesz rzetelny biznesplan. Jest on niezbędny nie tylko przy pozyskiwaniu inwestorów czy sposobów finansowania firmy, ale także będzie podstawą w budowaniu myjni bezdotykowej krok po kroku.
Pierwszą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest lokalizacja. Do budowy myjni niezbędna jest odpowiednia działka. Teren nadający się pod budowę myjni samochodowej musi spełniać trzy podstawowe kryteria: podłączenie do mediów, atrakcyjna lokalizacja oraz wystarczająca powierzchnia do zbudowania obiektu. Najkorzystniejsza sytuacja dla właściciela to taka, w której posiada on już działkę, na której prosperuje jego biznes np. sklep, stacja benzynowa, stacja kontroli pojazdów czy warsztat. W takiej sytuacji inwestor zaoszczędzi nie tylko na kupnie działki, ale również na podłączeniu mediów, które są niezbędne do budowy myjni. A ponadto oba biznesy będą na wzajem się napędzać. Należy pamiętać, że atrakcyjna działka powinna znajdować się przy dużych skupiskach ludzkich lub ruchliwych drogach. Ponadto na plus myjni działa dobra widoczność obiektu oraz łatwy dojazd.
Aby działkę uznać za atrakcyjną na potrzeby budowy myjni bezdotykowej powinna ona spełniać jak najwięcej z poniższych kryteriów oceny:
Poniższa tabela przedstawia zestawienie minimalnych powierzchni do budowy myjni bezdotykowej w zależności od ilości stanowisk i ilości odkurzaczy, dystrybutora płynu do spryskiwaczy (DPS).
Typ Myjni | Powierzchnia samego obiektu | Powierzchnia działki z dojazdami |
---|---|---|
Dwustanowiskowa | 60 m2 | 470 m2 |
Trzystanowiskowa | 90 m2 | 560 m2 |
Czterostanowiskowa | 120 m2 | 650 m2 |
Czterostanowiskowa kontener | 135 m2 | 695 m2 |
Pięciostanowiskowa | 150 m2 | 740 m2 |
Pięciostanowiskowa kontener | 165 m2 | 785 m2 |
Sześciostanowiskowa | 180 m2 | 830 m2 |
Sześciostanowiskowa kontener | 195 m2 | 875 m2 |
Dodatkowo istnieje możliwość umieszczenia odkurzacza czy dystrybutora płynu do spryskiwaczy na terenie myjni. Zakładamy, że jedno stanowisko do czyszczenia wnętrza auta zajmuje 20 m2, czyli na każde tego typu miejsce doliczamy 20m2 plus dojazdy.
Gdy inwestor wybierze odpowiednią działkę należy przejść do formalności jaką jest podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę. Przy podpisywaniu umowy warto pamiętać o tym, że na wybudowanie myjni musi wyrazić zgodę odpowiedni organ zarządzający urbanistyką czyli wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Warto więc zawrzeć z właścicielem działki umowę warunkową na zakup lub najem, wchodzącą w życie dopiero po uzyskaniu warunków zabudowy. Warto sprawdzić czy plan zagospodarowania dla danego terenu pozwala na wybudowanie tego typu inwestycji (jeżeli teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, należy wystąpić o warunki zabudowy). Umowę dzierżawy warto zawrzeć na jak najdłuższy okres, tak aby myjnia mogła spokojnie funkcjonować, a jej właściciel mógł korzystać ze wzrastającej popularności obiektu. Tego typu umowy zazwyczaj zawiera się na okres minimum 10 lat.
Kolejnym krokiem przy budowie myjni samoobsługowej jest wybór odpowiedniego producenta. Zanim zdecydujesz się na współpracę, weź pod uwagę kilka elementów:
Warto wybrać producenta, który może pochwalić się długoletnim doświadczeniem. W BKF zajmujemy się produkcją myjni od ponad 30 lat, a przez ten czas wykonaliśmy wiele realizacji nie tylko w Europie, ale również Azji. Dzięki takiemu doświadczeniu z łatwością dopasujemy odpowiednie rozwiązania dla Ciebie. Pozytywne opinie wielu zadowolonych klientów to potwierdzenie, że współpraca z nami jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zbudować myjnię samoobsługową.
Zastanawiasz się nad tym, jak zbudować myjnię samoobsługową krok po kroku, tak aby jej działanie było sprawne, a współpraca z producentem technik myjących przebiegała bezproblemowo? Zwróć uwagę na poziom obsługi klienta. Warto zdecydować się na współpracę z firmą, która nie tylko wspiera na etapie budowy myjni samochodowej, ale także zapewnia opiekę posprzedażową. W BKF jesteśmy skoncentrowani na potrzebach klienta. Nasz serwis pozwala na sprawne i szybki usunięcie wszelkich nieprawidłowości, a dzięki magazynowi na oryginalne części zamienne, o powierzchni 970 m2 gwarantujemy bezproblemowy dostęp do najważniejszych komponentów.
Nowoczesne rozwiązania są niezwykle ważne przy budowie myjni bezdotykowej. Pozwalają nie tylko na zagwarantowanie wysokiego standardu usług dla klientów, ale także na zrównoważenie wydatków związanych z prowadzeniem działalności. W BKF mamy własny dział Badań i Rozwoju, dzięki czemu możemy pochwalić się autorskimi rozwiązaniami w kwestii myjni bezdotykowych i automatycznych. Korzystając z naszej oferty, możesz zainwestować także w produkty pozwalające na oszczędność zużycia wody, gazu oraz energii elektrycznej. W ten sposób zadbasz o odpowiednio zbilansowanie firmowego budżetu. Jest to niezwykle cenne, zwłaszcza przy obecnych cenach za zużycie mediów.
Warto wybrać producenta, który zapewni nie tylko urządzenia myjące, techniki, dodatkowe akcesoria – ale także inne rozwiązania ułatwiające prowadzenie biznesu. W BKF skorzystasz z możliwości zdalnego zarządzania dzięki nowoczesnej aplikacji, która umożliwia kontrolę wszelkich procesów zachodzących w myjni. Do tego decydując się na współpracę z nami, otrzymasz nie tylko myjnię bezdotykową, ale również konstrukcję. W zależności od tego, jaki jej rodzaj wybierzesz, zyskasz produkt o różnym designie czy podświetleniu, a przy tym także świetnej jakości. Do tego nie musisz się także zastanawiać nad tym, gdzie pozyskać środki chemiczne niezbędne przy prowadzeniu myjni samochodowej. Wysokiej jakości preparaty nie tylko skutecznie usuną zabrudzenia z karoserii, ale również są dla niej bezpieczne.
Decydując się na współpracę z polecanym producentem, ułatwisz sobie proces budowy myjni samochodowej. To również doskonały sposób na to, aby w przyszłości prowadzenie takiej działalności gospodarczej nie generowało trudności z obsługą poserwisową czy możliwością rozbudowy obiektu.
Proces dopasowywania myjni do Twoich potrzeb zacznij od wyboru liczby stanowisk, w zależności od wielkości posiadanej działki, zwykle jest to od 2 do 6 stanowisk. Wspólnie z doradcą zastanówcie się, jaki typ myjni spełni Twoje oczekiwania.
Następnie dobierz niezbędne dodatki z oferty BKF – na przykład odkurzacze, rozmieniarkę, dystrybutora płynu do spryskiwaczy (DPS) system płatności bezgotówkowych oraz dodatkowe systemy optymalizujące pracę myjni. Rozważ też dołączenie stanowiska zewnętrznego, umożliwiającego mycie wyższych samochodów dostawczych, busów i ciągników siodłowych.
Nie zapomnij też dopasować wyglądu myjni, czytaj więcej… Możesz to zrobić poprzez wybór rodzaju konstrukcji, jej kolorystyki, logo, grafiki banerów i naklejek na urządzeniach. Jeśli masz system identyfikacji wizualnej swojej marki, pomożemy Ci spersonalizować całą myjnię tak, żeby była zgodna z Twoim standardem.
Na tym etapie czas podpisać umowę z producentem. Możesz podpisać umowę na wykonanie myjni lub umowę na sam projekt myjni, która jest niezobowiązująca.
Pamiętaj żeby wybrać sprawdzonego producenta! Firma BKF działa z powodzeniem już od ponad 25 lat. Wyprodukowaliśmy myjnie do ponad 25 krajów Europy i Azji. Łącznie ponad 2000 myjni, a z każdym miesiącem przybywa ich więcej. Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów skontaktuj się z działem handlowym BKF.
Warto zapamiętać, że są dwie możliwości załatwiania przyszłych formalności. Można wynająć architekta, który załatwi całą papierkową robotę, lub można samodzielnie prowadzić sprawę, a architektowi zlecić wyłącznie wykonanie adaptacji. Po podjęciu decyzji należy podpisać umowę z architektem, określającą harmonogram prac, tak aby zabezpieczyć się przed nadmiernym przedłużaniem realizacji inwestycji.
Kolejnym ważnym punktem jest pozwolenie na budowę. Potrzebne materiały to: projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu (prace przedprojektowe oraz projektowe). Jeżeli zostały wydane warunki zabudowy lub plan zagospodarowania przewiduje inwestycję tego typu, architekt może przystąpić do przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowę. W ramach takiej dokumentacji trzeba wykonać projekty podłączeń wody, prądu, gazu lub oleju. Potrzebny też będzie plan zagospodarowania terenu. W zależności od wymagań gminy może wystąpić konieczność wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Muszą zostać również podpisane warunki dostawy mediów z odpowiednimi dostawcami. Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę, urząd ma 1-2 miesiące na jego rozpatrzenie, w zależności od stopnia skomplikowania sprawy (w ośrodkach gdzie rozpatrywana jest duża ilość spraw – duże miasta, szybko rozwijające się gminy – bezpiecznie jest przyjąć czas oczekiwania nawet ponad 2 miesiące – zgodnie z powszechną interpretacją przepisów, że urząd ma do 65 dni na wydanie decyzji). Po rozpatrzeniu wniosku, musi się on uprawomocnić, co trwa dwa tygodnie. Po tym okresie można przystąpić do budowy myjni.
Nie zapomnij zadbać o odpowiedni sposób finansowania inwestycji, poprzez: środki własne, leasing, kredyt, dotacje z UE (zależne od dostępności odpowiednich programów pomocowych UE).
Zakup myjni przy użyciu środków własnych zapewnia całkowitą niezależność i minimalizację kosztów eksploatacji myjni, natomiast leasing lub kredyt daje możliwość nabycia nowej myjni samochodowej bez dużego wkładu własnego, co chroni Cię przed czasowym zablokowaniem kapitału.
Po tych wszystkich formalnościach przyszła pora na budowę i montaż myjni. Prace przygotowawcze pod budowę myjni trwają zazwyczaj od 1 do 2 miesięcy. W zakres tych prac wchodzi przygotowanie płyty betonowej, podciągnięcie prądu, gazu, wody. W momencie, gdy posadzka jest gotowa, następuje montaż wiaty oraz urządzeń, który trwa w zależności od rodzaju myjni i ilości stanowisk od dwóch dni do jednego tygodnia.
Pamiętaj, że nad Twoją budową czuwa nasz inżynier, dedykowany specjalnie dla Ciebie. Nasza firma dba o prawidłowy montaż konstrukcji Twojej myjni.
Pozwolenie na budowę określa, jakie instytucje muszą zostać powiadomione o odbiorze. Zakończenie budowy rozpoczynamy od wpisów w dzienniku budowy i załączenia protokołów: kominiarskiego, instalacji sanitarnej (przyłącza), instalacji elektrycznej, zgłoszenia do sanepidu o odbiór (zdarza się, że inspektorat miejscowy tego wymaga) oraz zgłoszenia straży pożarnej. Komplet dokumentów składamy z wnioskiem o zgłoszeniu gotowości do odbioru obiektu i chęcią użytkowania do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
Po odbiorze również możesz na nas liczyć. Przygotujemy dla Ciebie szkolenie z zakresu obsługi myjni oraz atrakcyjną ofertę na dostawy chemii i obsługę serwisową.
A teraz możesz już zacząć zarabiać na swojej myjni!
Wskazaliśmy już kilka kroków pozwalających zbudować myjnię bezdotykową. Jak wiesz, wybór lokalizacji to pierwszy etap działań. Miejsce powinno spełniać kilka warunków, a mianowicie mieć odpowiednią powierzchnię, atrakcyjną lokalizację, np. przy markecie lub stacji paliw, a także bliskość przyłączy mediów. Musisz wiedzieć, że sukces Twojego biznesu w dużej mierze zależy właśnie od atrakcyjnej lokalizacji. Im więcej budynków znajduje się wokół, tym lepiej. Budowa myjni samoobsługowej należy do wieloetapowych przedsięwzięć. Aby zwiększyć jej rentowność, warto zadbać o prosty dojazd do punktu oraz odpowiednią widoczność. Oprócz tego jest coś, co możesz zrobić jeszcze przed wyborem lokalizacji. Przede wszystkim skorzystaj z kalkulatora rentowności oraz konfiguratora myjni. Ukazują one wszelkie wartości jednostkowe i całkowite, a także pokazują, ile wyniesie budowa myjni bezdotykowych. Pod uwagę należy wziąć m.in. wyposażenie myjni i atrakcyjne dodatki zwiększające rentowność biznesu są. Kalkulator rentowności wskaże Ci również przychody za umycie jednego samochodu, jak i zakładane przeciętne miesięczne dochody.
Budowa myjni obejmuje również wybór technologii. W naszej ofercie zapewniamy różnorodne udogodnienia, na które możesz się zdecydować. Im więcej ciekawych rozwiązań z myślą o klientach, tym zwykle większy ruch na myjni. Wybierając partnera do inwestycji, warto zwrócić uwagę na jakość stawianych przez niego konstrukcji oraz liczbę dokonanych realizacji. Istotne jest wyposażenie myjni, oferowane dodatki i rozwiązania IT, które ułatwiają zarządzanie myjnią.Myjnie BKF stosują zaawansowane rozwiązania technologiczne, które znacząco wyprzedzają konkurencję.Dodatki i systemy ułatwiające oszczędzanie energii, wspierają właściciela myjni w prowadzeniu biznesu. Dzięki temu budowa myjni bezdotykowej przebiegnie pomyślnie i zgodnie z Twoim projektem. Zatem zanim dokonasz wyboru lokalizacji, dokładnie przeanalizuj swoją inwestycję, a także sprawdź firmę, z której usług chcesz korzystać. To bezpieczne kroki, które pozwolą Ci ustrzec się przed złą decyzją, która może mieć odzwierciedlenie w powodzeniu Twojego biznesu. My stawiamy przede wszystkim na zadowolenie klientów — to dla nas priorytet. Dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz skorzystać z naszego doradztwa.
Wybrałeś już lokalizację oraz sprawdziłeś firmę, której chcesz powierzyć budowę myjni? Krok po kroku prześledź dostępne rozwiązania technologiczne i podejmij decyzję, jakie udogodnienia powinien zawierać Twój projekt. To kolejna kwestia, która ma znaczenie dla powodzenia inwestycji. Pod uwagę weź:
Wymienione kwestie bez wątpienia mają znaczenie dla powodzenia inwestycji. Budowa myjni samochodowej to wymagające przedsięwzięcie, które wymaga czasu oraz funduszy. Dla powodzenia inwestycji istotne w następnym kroku będzie również uzyskanie pozwolenia na budowę.
Zastanawiasz się, jak założyć myjnię samochodową, aby nie popełnić istotnych błędów? Budowa myjni bezdotykowej krok po kroku to rozsądna decyzja, lecz wymaga odpowiedniej wiedzy.
Budowa myjni bezdotykowej wiąże się również z wyborem odpowiedniej technologii i programów mycia. W tym zakresie zawsze warto słuchać specjalistów, którzy znają się na tym najlepiej. Podpowiedzą Ci, jakie rozwiązania okażą się najkorzystniejsze dla Twojej działalności, a także pomogą wybrać wydajne i profesjonalne środki chemiczne. BKF dostarcza bezpieczne i sprawdzone środki chemiczne oraz że dajemy szeroki wybór profesjonalnych i skutecznych środków do myjni, które każdy dopasuje do swoich potrzeb. BKF dostarcza bezpieczne i sprawdzone środki chemiczne oraz że dajemy szeroki wybór profesjonalnych i skutecznych środków do myjni, które każdy dopasuje do swoich potrzeb.
Jak założyć myjnię samochodową, aby przynosiła zyski? Przede wszystkim należy zdecydować się na usługi profesjonalnego producenta myjni samochodowych, który nie dość, że zapewni dostęp do odpowiedniego systemu, to również zaoferuje wsparcie w postaci dostarczania rozwiązań wspierających w zarządzaniu biznesem. Decydując się na współpracę z BKF Myjnie, możesz mieć pewność, że wszystkie wyżej wymienione aspekty zostaną zagwarantowane. Przygotowaliśmy dla Ciebie również kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o swój biznes:
Jak widać, założenie myjni samochodowej wymaga spełnienia wielu warunków. Warto w takim wypadku zdecydować się na współpracę ze sprawdzonym producentem BKF Myjnie dostarczającym profesjonalne rozwiązania w postaci myjni i montażu.