Wzrost e-płatności

16 sie 2021

Płatności bezgotówkowe na myjniach samochodowych coraz bardziej popularne. Zobacz najnowsze trendy w e-płatnościach.

Rok 2020 okrzyknięty został rokiem elektronicznego pieniądza. Wyraźna dynamika wzrostu rynku e-commerce, potwierdziła preferencje kupujących oraz ich przywiązanie do ulubionych metod płatności.

Z danych najnowszego raportu „Płatności cyfrowe 2020”, wydawanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej wiemy, że w dalszym ciągu najważniejszym produktem umożliwiającym wykonywanie transakcji bezgotówkowych w Polsce jest karta płatnicza. W roku ubiegłym 47% Polaków zadeklarowało posiadanie takiej karty.

 

W jaki sposób trendy rynkowe wpływają za wybierane metody płatności na myjniach?

Rosnąca liczba posiadaczy kart płatniczych oraz coraz większe zaufanie Polaków do płatności mobilnych (smartfon, smartwatch), ma swoje przełożenie także na wzrost udziału płatności bezgotówkowych w pozostałych sektorach działalności gospodarczej.

Z wspomnianego raportu wynika, że im większe miasto, tym chęć korzystania z bezgotówkowych metod płatności jest większa. Jeśli chodzi o wiek klientów, tutaj także można zauważyć, że młodsze grupy odbiorców usług chętniej wybierają płatność aplikacją mobilną, aniżeli gotówką.

Udział płatności na myjniach BKF

Klienci myjni BKF Myjnie, mają do wyboru szeroki wachlarz płatności. Począwszy od tych tradycyjnych gotówkowych, po płatności bezdotykowe (kartą płatniczą, lojalnościową, aplikacją mobilną BE LOYAL). 

 

Z danych dla sieci myjni 10tka w Szczecinie wynika, że średnia wartość płatności bezgotówkowych, w okresie ostatnich 3 miesięcy wyniosła aż 45,47 %. To bardzo dobry wynik dla płatności kartą, która stanowiła 40,25%. Pozostałe 5,22 % płatności pochodziły z kart lojalnościowych, aplikacji mobilnej BE LOYAL oraz żetonów.

Zobacz jak zmieniał się udział płatności w okresie styczeń-lipiec w latach 2019-2021 na wybranych myjniach BKF w Polsce:

 

Rozbudowa myjni o dodatkowe metody płatności

W ciągu ostatnich 2 lat, udział płatności bezgotówkowych na myjniach BKF, wzrósł o ponad 10 punktów % (34,44% vs 44,83%)! 

Warto zatem już dziś rozważyć rozbudowę myjni o dodatkowe metody płatności.

W naszej ofercie znajdziesz rozbudowę o czytniki kart elektronicznych, lojalnościowych oraz aplikację mobilną BE LOYAL

 

Zapytaj o ofertę na rozbudowę swojej myjni

Dział Serwisu:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00

tel. +48 91 8147 147 (aby połączyć się z Działem Serwisu, po uzyskaniu połączenia, należy wybrać: 2).