28 sie 2024
dla inwestora poradyCzy inwestycja w myjnię...
Czytaj więcej1. Zacznij od podwyższenia temperatury w module.
W każdym module znajdują się 2 termowentylatory. Na każdym z nich ustawisz temperaturę osobno. W termowentylatorach starego typu z pokrętłem, przekręć pokrętło na cyfrę 2. Jeśli masz nowszy termowentylator z monitorem, strzałkami “w górę” i “w dół” ustawisz żądaną wartość temperatury. Zalecana przez nas wartość to jest około +15 stopni Celsjusza.
Pamiętaj aby ekran urządzenia pokazywał zadaną temperaturę. Jeśli na ekranie są kreski, oznacza to, że urządzenie jest wyłączone i nie będzie ogrzewać wnętrza modułu.
2. Następnie wymień filtr cyrkulacji.
Po ustawieniu termowentylatora, trzeba teraz sprawdzić filtr cyrkulacji. W module znajduje się on w części aqua, niedaleko pompy. Aby go wymienić wystarczy odkręcić dolną część za pomocą dołączonego klucza. Przepłukujemy wnętrze filtra, a następnie wymieniamy wkład oraz obudowy i dokręcamy całość. Najlepiej jeśli zrobisz to z odpowiednim wyczuciem, aby nie przesadzić:) Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej informacji, zajrzyj tutaj.
1. Zmień ustawienia termostatu.
Temperaturę termostatu zmienisz czerwonym pokrętłem. Wystarczy, że ustawisz go na +15 stopni Celsjusza. Następnie podnieś zabezpieczenie do góry.
2. Następnie wymień filtr cyrkulacji.
W myjni kontenerowej wkład filtra wymienisz tak samo jak w myjni modułowej. Znajdziesz go obok pompy cyrkulacji. Pamiętaj o użyciu dołączonego klucza, aby dokręcić obudowę.
3. Sprawdź działanie systemu.
Na sterowniku myjni wejdź w zakładkę: Myjnia Temperatura i ustaw wartość załączenia systemu wyższą niż temperatura zewnętrzna. Przechodząc od stanowiska do stanowiska sprawdź poprawność działania systemu. Następnie powróć na sterowniku myjni do ustawień początkowych. Zalecana przez nas temperatura załączenia systemu cyrkulacji to +2 stopnie Celsjusza.
W zakładce Monitor na sterowniku, sprawdzisz stan pompy i presostatu.
Monitorowanie alarmów to podstawa. Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę wiedzy, w której znajdziesz opisy poszczególnych alarmów w zależności od rodzaju występującego problemu. Szczegółowe wyjaśnienia i opisy alarmów znajdziesz tutaj.