Jak zwiększyć rentowność myjni?

21 lip 2022

Zauważasz stałe spadki przychodów na swojej myjni? A może zacząłeś już dokładać do biznesu? Zainwestuj w modernizację myjni i dostosuj swój biznes do aktualnych wymagań i oczekiwań klientów.

Jak zwiększyć rentowność myjni?

Jednym ze sposobów za poprawę przychodów jest modernizacja myjni. Zadbana myjnia samochodowa z pełnym wyposażeniem w nowoczesne metody płatności oraz atrakcyjne programy mycia jest wizytówką dobrze prowadzonego biznesu i elementem, który przyciąga klientów.

Jeśli Twoja myjnia ma w tym momencie 5-10 lat, zastanów się już teraz nad jej modernizacją lub rozbudową. Jeśli ma już powyżej 10 lat, rozważ całkowitą wymianę techniki na nową.  Dlaczego? Ponieważ stara i przestarzała technologia mycia, nie ma szans konkurować z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Podobnie jest z oprogramowaniem myjni. Dynamika oraz skala zmian jakie nastąpiły w ostatnim dziesięcioleciu jest kolosalna.

 

 

Od czego zacząć?

Sporządź wstępny kosztorys planowanej modernizacji. Pomożemy Ci w tym! Wystarczy, że wyślesz do nas zapytanie ofertowe. Formularz znajdziesz na stronie modernizacje myjni.

Posiadanie infrastruktury w postaci: posadzki, wiaty, pomieszczenia technicznego, pozwoli w dużym stopniu zmniejszyć wydatki nowej inwestycji. W takiej sytuacji, ograniczy się ona głównie do wymiany techniki i zmian wizualnych.

 

 

Twoja myjnia powinna być dobrze widoczna z daleka, dlatego mile widziane jest dodanie oświetlenia LED w wyznaczonych miejscach np. pomiędzy poszczególnymi stanowiskami oraz na attyce. Konieczne będzie także odświeżenie banerów poprzez wymianę na nowe.

Warto o to wszystko zadbać, ponieważ z doświadczenia wiemy, że czyste i zadbane obiekty cieszą się większą popularnością i zainteresowaniem klientów.

 

Ile trwa modernizacja myjni?

Etap realizacji trwa zwykle od kilku to kilkunastu dni i i wymaga zaangażowania wielu ekip. Czas ten zależy oczywiście od wielkości myjni (tj. ilości stanowisk) oraz zakresu wprowadzanych zmian.

Prace przygotowawcze zaczynają się oczywiście znacznie wcześniej i na ten etap należy zarezerwować sobie zwykle od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Modernizacja myjni bkf nie zawsze wymaga zamknięcia całej myjni na czas montażu. Jeśli zadbasz o właściwą logistykę zmian i obecność poszczególnych ekip, modernizacja na terenie myjni będzie mogła przebiegać etapami.

O każdej istotnej zmianie w organizacji czasu pracy myjni, warto poinformować klientów. Warto ten czas poświęcić na intensywniejszą niż do tej pory komunikację z klientami, ponieważ dzięki temu będą na bieżąco śledzić zmiany i uczestniczyć w nowym otwarciu obiektu.

 

Ile można zyskać na modernizacji myjni?

Średni czas zwrotu z inwestycji wynosi od 1 roku do 2 lat, ale jak zawsze wszystko zależy od lokalizacji myjni, natężenia ruchu oraz prowadzenia działań marketingowych. 

Myjnia w Szczecinie pozyskała nowych klientów dzięki m.in.:

  • wymianie techniki myjącej,

  • dodaniu nowych programów mycia (aktywna piana),

  • uruchomieniu nowych sposobów płatności (aplikacja mobilna BE LOYAL),

  • odświeżeniu wyglądu w postaci wymiany attyki oraz banerów,

  • prowadzeniu działań marketingowych w mediach społecznościowych.

Zobacz video, na którym pokazujemy efekty modernizacji 4 stanowiskowej myjni bezdotykowej w Szczecinie.

 

 

 

 

Nadszedł czas na zmiany

Zapytaj nas o modernizację swojej myjni.

 

modernizacja – formularz