08 maj 2020

Profesjonalny sprzęt do sprzątania, środki do dezynfekcji oraz środki ochrony osobistej, trafiły do szczecińskich szpitali.

W związku z trwającą od kilku miesięcy epidemią Covid-19 przekazaliśmy lokalnym szpitalom niezbędny sprzęt i środki do utrzymania czystości. Najważniejszym produktem były środki do dezynfekcji i maseczki ochronne. Wśród pozostałych znalazły się także profesjonalne odkurzacze czyszczące oraz zestawy ręczne do sprzątania.  Wartość rynkowa przekazanego sprzętu to ponad 70 tys. zł.

 – „Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec otaczającej nas pandemii. Dlatego wspólnie z zespołem postanowiliśmy, że podzielimy się ze szpitalami tym, co mamy”  – mówi prezes BKF Myjnie, Piotr Andrzejewski.

Wsparciem zostały objęte następujące szpitale:

  • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie przy ul. Arkońskiej 4,
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM  przy ul. Powstańców Wielkopolskich 72,
  • Fundacja “Twoja Położna” przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej “Zdroje” ul. Mączna 4.

                                                                                       

Podziękowania                                                                                                                     

W imieniu całego zespołu Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie pragnę wyrazić podziękowanie za okazane serce i pomoc. Nadzieją i optymizmem napawa nas fakt, że zarówno personel szpitala jak i pacjenci, mogą liczyć na Państwa dobroć i solidarność w czasie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2. Wasze wsparcie to nieoceniona pomoc w ratowaniu zdrowia i życia naszych pacjentów w tym trudnym czasie. Dzięki Waszej cegiełce budujemy wielki mur w walce z koronawirusem. Z większą pewnością spoglądamy w nadchodzącą przyszłość i wierzymy, że świat staje się miejscem gdzie dobro wraca z podwójną siłą.” 

– dziękuje Małgorzata Usielska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

 

 

 

” Podziękowania dla BKF Myjnie Bezdotykowe Sp. z o.o. za przekazane wsparcie rzeczowe na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019 -nCov.  Sprzęt o wartości ponad 18 000 zł służyć będzie zadaniom z zakresu ochrony i promocji zdrowia i pomoże w zagwarantowaniu bezpieczeństwa personelu oraz pacjentów, którzy trafiają do naszego szpitala w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Tym samym mają Państwo wkład w to, co najcenniejsze – ratowanie ludzkiego życia.”

         – dodaje Marcin Sygut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie.