03 paź 2019

Szwecja to przykład doskonałego gospodarowania energią i odpadami oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Rygorystyczne prawo ekologiczne w Szwecji,  mobilizuje lokalnych inwestorów do poszukiwania przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Również stojący przed wyborem producenta inwestorzy musieli zmierzyć się z tym nie lada wyzwaniem. Po wnikliwej analizie,  postawili na innowacyjne rozwiązania z Polski!

Myjnie BKF w Szwecji

Myjnia samoobsługowa Washstop to trzecia myjnia naszej produkcji w tej części Europy. Myjnia posiada 3 kompleksowo wyposażone stanowiska mycia, które służyć będą bieżącym potrzebom mieszkańców malowniczej miejscowości Rättvik.

Na wyposażeniu myjni znajdują się m.in.:

  • czytniki płatności elektronicznych PayPass,
  • aplikacja do płatności mobilnych BE LOYAL,
  • dodatkowe programy mycia, takie jak mycie szczotką oraz aktywna piana.

Z myślą o środowisku

Myjnia ta przyjazna jest środowisku ze względu m.in. na kocioł, który nie emituje spalin. Również zastosowana w myjni chemia, spełnia rygorystyczne wymagania ekologicznej Szwecji. Standardowym rozwiązaniem, które stosowane jest także w myjniach stawianych w Polsce jest wykorzystanie separatora, który pełni rolę neutralizatora szkodliwych dla środowiska związków chemicznych.

W niedalekich planach inwestora jest także instalacja baterii słonecznych oraz systemu do odzysku wody deszczowej.

Płatności bezgotówkowe w Skandynawii

Płatności bezgotówkowe w Skandynawii to standard. To właśnie tam rozwinęły się one najmocniej. Mówi się, że obrót gotówkowy w tych krajach stanowi zaledwie kilka procent wszystkich operacji finansowych. Nic więc dziwnego, że właściciele myjni również postawili na e-płatności. To  kolejna myjnia produkcji BKF w Europie Północnej, która obsługuje tylko i wyłącznie płatności kartą oraz aplikacją na telefon.

Myjnia pod marką własną

Ważnym elementem identyfikacji wizualnej myjni w Szwecji okazała się potrzeba postawienia myjni pod marką własną klienta, czyli w tzw. modelu white label. Washstop to w 100% pomysł inwestorów. Podobnie jak kolorystyka myjni, w której zieleń przeplata się z bielą. Całość stanowi jeden spójny przekaz i to się nam bez wątpienia podoba:).