22 paź 2020

Myjnia naszej produkcji została gwiazdą drugiego planu w jednym z najnowszych filmów platformy Netflix. Przeczytaj, jak do tego doszło.

Jak to się stało, że doszło do nakręcenia filmu na stacji paliw oraz myjni w Bernau? Proszę opowiedzieć nam jak to się wszystko zaczęło?

Wasch und Tankcenter Weise – “W zależności od wielkości produkcji – czy jest to film fabularny czy reklama – scenarzysta albo asystent produkcji szukają odpowiednich motywów do ujęć filmowych. W przypadku filmu „Freaks”, skontaktował się z nami asystent produkcji, aby dowiedzieć się czy bylibyśmy zainteresowani udostępnieniem naszej stacji benzynowej oraz myjni na potrzeby nakręcenia kilku scen na tym terenie”.


Zdjęcie Bernau LIVE 2019 https://bernau-live.de/.

Czy teren musiał spełniać oczekiwane warunki? Jak to wygląda na planie filmowym?

Wasch und Tankcenter Weise – „Zobowiązaliśmy udostępnić naszą lokalizację i czasowo wyłączyć ją z użytkowania.  Jeśli natomiast chodzi o wymagania to są różne w zależności od kręconego filmu. Zaobserwowaliśmy, że w filmie “Freaks” zostało wykorzystanych mnóstwo różnych interesujących technik. Począwszy od sprinterów z kamerą, ekip pracujących nad oświetleniem i „budową sceny”. Później na planie filmowym pojawiło się około 40 osób  plus kilku statystów. Reklamy i produkty zostały oczywiście częściowo przesłonięte. Również lampy wymieniono na cieplejsze, aby nadać scenom odpowiednie światło“.

Czy mieliście okazję spotkać się z reżyserem filmu?

Wasch und Tankcenter Weise  – “Tak oczywiście, mieliśmy okazję się poznać. Spotkanie z reżyserem i kierownikiem produkcji było bardzo przyjemne. Omówiliśmy warunki i obiecaliśmy całkowite zamknięcie stacji benzynowej dla niektórych scen, podczas gdy inne, raczej nieskomplikowane sceny mogą być kręcone w trakcie pracy stacji benzynowej.”

Czy to prawda, że nie jest to Wasze pierwsze tego typu doświadczenie?

Wasch und Tankcenter Weise – “Zgadza się, nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z ekipami filmowymi. Mieliśmy już wcześniej sesje reklamowe z VISA, sesję zdjęciową z Mercedesem klasy K. Ponadto udało nam się tu nakręcić część komedii z Sebastianem Pastewką, znanym niemieckim aktorem komediowym. Nakręcono tu także dwa teledyski.  W zeszły piątek mieliśmy także przyjemność gościć ekipę, która kręciła u nas sceny do filmu Grand Jeté.“


Zdjęcie Bernau LIVE 2019 https://bernau-live.de

Co na to wszystko mieszkańcy Bernau?

Wasch und Tankcenter Weise – “Tego typu wydarzenia zawsze generują duże zainteresowanie w lokalnych mediach. Daje to nam rozgłos w regionie, ale także i ciekawą odmianę od dnia codziennego.  Poznajemy nowych ludzi i czasami zdarza się, że dzwonią do nas ponownie, gdy zbliża się nowy projekt. Cieszymy się, że do promocji naszej stacji oraz myjni, możemy wykorzystać media społecznościowe i zaznaczyć, że jesteśmy „wyjątkową” stacją benzynową.

Odnośnie filmu “Freaks” pojawił się m.in. artykuł na lokalnym portalu informacyjnym https://bernau-live.de/kino-film/zum-teil-in-bernau-gedreht-netflix-startet-den-film-freaks.

A my jeśli chcemy ponownie zobaczyć zrobione u nas ujęcia, zawsze możemy włączyć sobie fragment filmu na Netflixie:)”.