01 sie 2023

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług myjni samochodowych, ponieważ umożliwiają one szybkie umycie auta. Myjnie samoobsługowe w swojej ofercie posiadają także dodatkowe usługi. Na ich terenie można skorzystać także z profesjonalnego odkurzacza, za pomocą którego posprzątasz wnętrze auta lub dystrybutora do nalewania płynu do spryskiwaczy. 

Czyszczenie wnętrza samochodu — krok, po kroku

Regularne usuwanie brudu, kurzu, plam i innych zabrudzeń pomoże Ci utrzymać czystość wewnątrz auta i zapewni komfort podczas jazdy. Sam proces sprzątania samochodu nie jest skomplikowany, o ile wiesz, jak się za to zabrać i na co zwracać uwagę. Odpowiednio rozplanowany proces pozwoli Ci szybko uwinąć się z pracą. Sprawdź na co należy zwrócić uwagę.

Krok 1: Usuwanie śmieci

Przed rozpoczęciem czyszczenia warto usunąć ze wnętrza samochodu wszystkie śmieci, takie jak puste butelki, papiery itp. Następnie należy wyciągnąć dywaniki i usunąć z nich wszelkie zabrudzenia. Zaczynamy bowiem sprzątanie od wnętrza, a pusta przestrzeń na pewno ułatwi sprawę.

Krok 2: Odkurzanie wnętrze samochodu

Po usunięciu śmieci i dywaników, należy dokładnie odkurzyć wnętrze samochodu. Tutaj świetnie sprawdzi się odkurzacz na myjni, który znajdziesz na osobnym stanowisku. Tego typu odkurzacze są bardzo proste w obsłudze i intuicyjne, a ich ogromnym plusem jest to, że korzystanie z ich jest stosunkowo tanie.

Krok 3: Czyszczenie tapicerki i dywaników

Następnie warto przystąpić do odkurzenia tapicerki i dywaników. Zacznij od wyczyszczenia foteli. Po wyczyszczeniu foteli, można przystąpić do czyszczenia dywaników, które w prosty sposób umyjesz za pomocą lancy wysokociśnieniowej (o ile dywaniki są gumowe), lub wspomnianego wcześniej odkurzacza (w przypadku, gdy wykładziny są materiałowe). 

Krok 4: Czyszczenie elementów plastikowych i drewnianych

Po wyczyszczeniu tapicerki i wykładzin, warto przystąpić do czyszczenia elementów plastikowych i drewnianych, takich jak deska rozdzielcza, drzwi, konsola środkowa itp. Do tego celu można użyć specjalnych środków do czyszczenia elementów plastikowych lub wodnego roztworu neutralnego detergentu. Należy pamiętać, aby nie używać zbyt ostrej chemii, która może zniszczyć powierzchnię.

Krok 5: Czyszczenie szyb

Ostatnim etapem czyszczenia wnętrza samochodu jest czyszczenie szyb. Do tego celu można użyć specjalnych środków do czyszczenia szyb, aby uniknąć smug.

Regularne mycie i sprzątanie samochodu

Jako producent myjni bezdotykowych BKF, zachęcamy wszystkich kierowców do regularnego dbania o czystość samochodu. Stwarzając sobie komfortowe warunki podczas jazdy, dbamy także o nasze wspólne bezpieczeństwo na drogach.