Internet na myjni

25 sie 2022

Internet na myjni daje wiele korzyści. W nowoczesnych myjniach samochodowych BKF, połączenie myjni z siecią umożliwia zdalny dostęp do myjni, bez względu na to gdzie jesteś.

 

Jakie zastosowanie ma Przemysłowy Internet Rzeczy (IoT) w myjniach samochodowych?

Komunikacja z myjnią możliwa jest dzięki licznie rozmieszczonym w myjni czujnikom, które przesyłają informacje do sterownika, czyli komputera myjni. Wykorzystanie przez nas tzw. Przemysłowego Internetu Rzeczy, czyli IoT w myjniach daje właścicielowi myjni wiele możliwości. Podłączając myjnię do Internetu, wykorzystasz je wszystkie!

Nie chodzi w tym wszystkim tylko o to, że sprawdzasz parametry myjni, techniczne czy biznesowe. Z jego pomocą zdalnie wykonasz wiele czynności jak np. zmienisz dozowanie chemii, godziny pracy myjni, sprawdzisz jaki myjnia miała obrót danego dnia. Wszystko co potrzebujesz zrobisz za pomocą łatwych w obsłudze narzędzi takich jak: system do zdalnego zarządzania myjnią Carwash Manager oraz zdalny dostęp do sterownika myjni VNC.

Dodatkową korzyścią dla właściciela myjni jest dostęp do rozbudowanego systemu powiadomień i alarmów, co daje wiele możliwości diagnostycznych oraz ułatwia zarządzanie myjnią na co dzień. Swoje zastosowanie znajdzie tutaj także powszechnie znane w przemyśle pojęcie “predictive maintenance”, które oznacza możliwość przewidywania wystąpienia awarii. Działa to w taki sposób, że myjnia wyśle Ci powiadomienie e-mailowe, a Ty mając dostęp do tej informacji zareagujesz odpowiednio wcześnie i unikniesz np. zbędnych przestojów.

 

Zobacz video Dlaczego warto podłączyć myjnię do Internetu?

 

Jakie korzyści otrzymują właściciele myjni BKF?

Internet jest także potrzebny do komunikacji myjni z kasą fiskalną. Z jego pomocą dokonasz konfiguracji kasy fiskalnej, a po jej uruchomieniu będziesz mieć dostęp do m.in. numerów zarejestrowanych paragonów.

Jeśli jesteś właścicielem myjni BKF, wyprodukowanej po roku 2012, wraz z aktualizacją oprogramowania myjni, niezbędnej do uruchomienia fiskalizacji, otrzymasz także dostęp do najnowszych funkcjonalności:

 • trybu testowego kasy, gdzie transakcje nie są rejestrowane, uruchamianego w celach serwisowych np. test wrzutnika monet
 • możliwości blokady sprzedaży, w przypadku gdy kasa nie działa
 • poprawnie rozliczanych płatności żetonami i kartami lojalnościowymi, które nie są fiskalizowane
 • powiadomień alarmowych na sterowniku i Carwash Managerze o awarii lub niedostępności kasy
 • rejestrowaniu transkacji myjniowych fiskalnych i niefiskalnych (na żywo w Carwash Manager)

Szczególnie istotne są rozwiązania umożliwiające rozdzielenie płatności wymagających fiskalizacji (płatności gotówką, kartą bankową) od tych niefiskalizowanych (żetonów i kart lojalnościowych), dzięki którym unikasz podwójnego opodatkowania. 

 

 

Ciekawą opcją jest także możliwość włączenia blokady sprzedaży, która może być potrzebna w sytuacji awarii kasy fiskalnej. Korzystając z tej funkcji jesteś chroniony na wypadek ewentualnej kontroli skarbowej.

Wspomniane funkcjonalności są dostępne dla nowszych myjni BKF, które spełniają następujące warunki techniczne:

 • wersja oprogramowania V2
 • sterownik w wersji PP65
 • wyświetlacze 4-sekcyjne lub LCD

Właściciele ww myjni, którzy dokonają zakupu kas fiskalnych w jednym z 3 możliwych sposobów montażowych, wraz z aktualizacją oprogramowania myjni i nowych funkcjonalności, otrzymają także aktualizację oprogramowania wyświetlaczy na stanowiskach, rozmieniarce i odkurzaczu. Wspomniane aktualizacje są niezbędne do prawidłowego działania kas fiskalnych w myjniach.

Więcej na temat możliwości fiskalizacji myjni oraz możliwości montażu kas w myjniach BKF przeczytasz tutaj.

 

Jaki Internet jest najlepszy do myjni?

Jeśli nie wiesz jeszcze jaki Internet wybrać, sprawdź nasze rekomendacje.

Internet na myjni możesz założyć na kilka sposobów:

 • stałe łącze
 • Internet radiowy
 • Internet z sieci telefonii komórkowej

Najbardziej rekomendowaną opcją, która zapewni Ci stabilność połączenia z siecią jest łącze stałe. Jednak w zależności od lokalizacji myjni, nie zawsze ta opcja będzie możliwa do zrealizowania.

Bez względu na to, który Internet wybierzesz, pamiętaj o tym, że będziesz potrzebował także kartę SIM ze stałym publicznym adresem IP. Nie każdy usługodawca oferuje go w standardzie, może zdarzyć się, że z uruchomieniem tej usługi będzie wiązała się konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty. 

Do podłączenia Internetu na myjni potrzebny będzie również router z możliwością przekierowania portów i 1 złączem LAN (sprawdź w naszej ofercie router Teltonika RUT 240).

Zastanawiasz się jaki pakiet danych wybrać? W zależności od ilości stanowisk, rekomendowany przez nas pakiet to minimum 2 GB pakietu danych.

 

Potrzebujesz niezawodny router do myjni?

Sprawdź naszą ofertę na przemysłowy router mobilny Teltonika RUT240 w sklepie internetowym.

 

sklep.bkfmyjnie.pl