21 mar 2023

Jak zaoszczędzić na myjni? Sprawdź nasze rekomendacje.

 

System przełączania chemii z proszku na płyn

W odpowiedzi na rosnące ceny energii i poszukiwanie dodatkowych oszczędności na myjni, powstał system umożliwiający przełączenie chemii na programie mycia zasadniczego. To nowość w naszej ofercie! W praktyce rozwiązanie to daje możliwość pracy myjni w okresie letnim na proszku, a zimą na płynie lub odwrotnie. Posiadając taki system w myjni, generujemy oszczędności wynikające z niższych kosztów obsługi chemii płynnej w okresie zimowym, która nie wymaga tak wysokich temperatur podgrzania wody co proszek.

Jeśli dopiero zastanawiasz się nad wyborem systemu dozowania chemii w myjni i nie wiesz czy myjnia powinna być na proszek czy płyn, zobacz ten film.

Więcej na temat tego systemu znajdziesz w materiale video:

 

System inteligentnego zarządzania ogrzewaniem posadzki

Smart Heating to rozwiązanie służące do automatycznego sterowania ogrzewania posadzki w myjniach BKF. Stosowany w okresie zimowym, pozwala zaoszczędzić do 30% kosztów energii.

W Smart Heating dostępny jest również tzw. tryb oszczędny. Zimą, przy ujemnych temperaturach, a zwłaszcza w nocy, np. w godzinach 23:00-6:00 właściwie żaden klient nie pojawi się na myjni, uruchomienie trybu oszczędnego pozwoli automatycznie zredukować parametry pracy ogrzewania przez noc. Rozwiązanie to pozwala automatycznie przełączyć się w tryb normalnej pracy następnego dnia.

Więcej znajdziesz w materiale video:

 

Woskowanie na niskim ciśnieniu

W myjniach BKF dajemy możliwość przełączenia każdego z programów, w tym woskowania, z wysokiego ciśnienia (wysoki bieg silnika, ciśnienie około 100bar) na niskie ciśnienie (niski bieg silnika, około 25-30bar). W rezultacie przełączając się, można zaoszczędzisz wodę, gaz oraz chemię.

Co należy zrobić aby się przełączyć? Skąd będziesz wiedział czy Twoja myjnia je obsługuje?

Standardowo w myjniach BKF używamy silników dwubiegowych. Jeśli masz program oprysku wstępnego lub oprysku felg to oznacza, że niskie ciśnienie jest obsługiwane, ponieważ wspomniane programy również działają na niskim biegu silnika. W takim przypadku zmiany ciśnienia na woskowaniu, dokonasz samodzielnie na sterowniku myjni.

Zanim to jednak zrobisz upewnij się, że chemia którą stosujesz może być zastosowana również z zimną wodą. Nasz SkyWax wosk należy to tej grupy i jest bezpieczny dla instalacji w każdych warunkach, co oznacza, że można go używać zarówno z ciepłą jak i zimną wodą.

Jeśli Twoja myjnia nie posiada ani programu oprysku wstępnego, ani oprysku felg, skontaktuj się z serwisem BKF.

 

Więcej znajdziesz w materiale video:

 

Wyłączanie myjni na noc

Według naszych analiz, wyłączenie myjni na noc prawie wcale nie wpływa na przychody, a istotnie redukuje koszty. Skąd to wiemy? Z analiz ruchu na myjni w systemie Carwash Manager jasno wynika, że w godzinach pomiędzy 23:00 a 6:00, z myjni korzysta zwykle kilku klientów.

Przy założeniu, że myjnia jest wyłączona przez 6 -7 godzin, oszczędność na prądzie wynosić będzie w zależności od rodzaju konstrukcji wiaty i jej rozmiarów, od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Wyłączanie myjni na noc istotne jest zwłaszcza zimą, kiedy koszty ogrzewania wody na myjni są najwyższe. Sumując to z oszczędnością na prądzie, kwota jaką zaoszczędzisz robi się już naprawdę interesująca.

Czy zatem warto żeby myjnia była włączona nocą? Naszym zdaniem nie warto. Może z wyjątkiem pewnych specyficznych lokalizacji w centrach dużych miast, w których ruch panuje całą dobę.

Jak w myjni BKF wyłączyć myjnię noc?

Oprogramowanie myjni BKF pozwala ustawić godziny pracy myjni dowolnie wg swoich potrzeb. Każdy właściciel myjni może zrobić to samodzielnie, zdalnie, bez konieczności bycia na myjni.

Więcej znajdziesz w materiale video:

 

W myjniach naszej produkcji tworzymy rozwiązania, które mają znaczący wpływ na koszty utrzymania biznesu. Jeśli planujesz otworzyć własną myjnię bezdotykową, wybierz takiego dostawcę który spełni Twoje oczekiwania.

Zapytaj o wycenę myjni BKF na stronie bkfmyjnie.pl.