04 sty 2023

Dlaczego mycie zasadnicze na chemii płynnej jest tańsze niż na proszku? 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są korzyści stosowania chemii płynnej w myjniach bezdotykowych
  • jak w myjniach BKF dodaliśmy możliwość mycia na płynie na istniejącej myjni proszkowej

 

Jakie znaczenie ma system dozowania chemii w myjni bezdotykowej?

Wybór systemu dozowania chemii w myjni bezdotykowej odgrywa znaczącą rolę, ponieważ ma wpływ na wiele istotnych aspektów związanych z utrzymaniem myjni. Ale zacznijmy od początku. Każdy kto decyduje się na zakup myjni bezdotykowej, powinien wiedzieć o tym, że myjnia może działać na chemii płynnej lub proszkowej. Oba systemy różnią się między sobą, co ma wpływ na koszty zakupu myjni oraz dalsze koszty związane z jej eksploatacją.

Co na to wpływa? Po pierwsze, instalacja dozowania na chemii płynnej w myjni bezdotykowej jest bardzo prosta i nie wymaga zastosowania skomplikowanego mechanicznie dozownika. Dzięki temu, myjnia na płyn jest tańsza w zakupie. W związku z tym, że cały system dozowania jest znacznie prostszy, aniżeli w myjni na proszek, mniej rzeczy może ulec awarii. Dlatego jak najbardziej prawdą jest to, że myjnia na płyn jest wygodniejsza w dalszej obsłudze serwisowej. 

Istotne jest również to, że płyn w przeciwieństwie do proszku, może pracować z wodą o niższej temperaturze niż standardowe 40 stopni. Korzystając z płynu możemy sobie zatem pozwolić na jej obniżenie np. do 35 lub 30 stopni, a w skrajnej sytuacji, w ogóle wody nie podgrzewać. 

 

Zobacz video https://www.youtube.com/watch?v=jkJaXYWGWaU .

Dlaczego myjnia na  płyn jest doskonałym rozwiązaniem na ciężkie czasy?

W czasach, w których koszty energii są nieprzewidywalne, utrzymanie myjni na proszek jest po prostu droższe aniżeli myjni na płyn. Dlatego mówi się, że płyn to doskonałe rozwiązanie na ciężkie czasy.

W kwestii utrzymania myjni z systemem dozowania na płyn warto wspomnieć, że chemia płynna w odrobinę mniejszym stopniu wpływa na zużycie pomp wysokiego ciśnienia, co będzie miało przełożenie na rzadsze wymiany pomp w czasie jej dalszej eksploatacji.

Równie istotne jest to, że chemia płynna nie zawiera fosforanów. Ma to szczególne znaczenie dla regionów o wysokich restrykcjach ekologicznych. Można zatem z niej korzystać wszędzie, niezależnie od wymogów wynikających z lokalnych restrykcji środowiskowych. Chemia płynna jest łatwo degradowalna i bardziej przyjazna dla środowiska.

 

Zobacz video https://www.youtube.com/watch?v=Je1Rg-Ku0YI

Nowy system przełączania chemii w myjni

Oczywiście powyższe argumenty nie oznaczają, że zachęcamy do permanentnego zrezygnowania z chemii proszkowej. Natomiast warto dać sobie elastyczność i łatwą możliwość zmiany między jednym i drugim typem środków.

Myśląc o naszych klientach, przygotowaliśmy rozwiązanie, pozwalające na samodzielne przełączanie typu chemii w myjni. Instalując nasz system przełączania chemii, dosłownie w kilku kliknięciach przełączysz typ chemii, z której chcesz aby w danym okresie korzystała Twoja myjnia. Jesteśmy jedyną firmą na rynku polskim, która udostępnia tego typu opcje. To absolutna nowość!

Pracując nad projektem takiej modernizacji zadbaliśmy również o to, żeby można było go wykonać zarówno w myjniach, które wyjechały z fabryki niedawno, jak i w tych, które funkcjonują na rynku już kilka dobrych lat. Tego typu modernizacja jest dość łatwa i relatywnie tania, zwłaszcza na myjniach wyprodukowanych po 2013 roku.

Stawiamy na wybór i elastyczność – tak aby można było szybko i wygodnie reagować na zmieniającą się sytuację makroekonomiczną. 

Jeżeli jesteś zainteresowany taką rozbudową i chcesz mieć możliwość wyboru, czy używać chemii płynnej, czy proszkowej, to zachęcam Cię do przesłania zapytania do naszego działu serwisu.