Nowość w ofercie

19 sty 2021

Nowością w ofercie BKF jest sposób pomiaru poziomu chemii w zbiornikach. To innowacja na rynku pod względem niezawodności i żywotności rozwiązania, która odświeża nasze aktualne podejście do opomiarowania poziomu chemii.

W jakim celu został wprowadzony nowy system pomiaru?

Nowy system pomiaru został wprowadzony w celu zabezpieczenia właściciela myjni przed sytuacją braku chemii w zbiornikach. Niedopilnowanie jej stanu może być nieprzyjemne w skutkach. Klienci myjni, którzy doświadczyli takiej sytuacji, mogą ponownie nie pojawić się więcej na Waszej myjni. Brak chemii w zbiornikach może mieć także swoje konsekwencje techniczne. Zbyt długa praca pompek detergentu bez chemii, czyli tzw. suchobieg, może spowodować ich trwałe uszkodzenie i potrzebę naprawy lub wymiany pompek na nowe.

 

 

Na czym dokładnie polega pomiar pojemnościowy?

Do cyfrowego mierzenia poziomu chemii wykorzystywany jest czujnik pojemnościowy. Tego rodzaju rozwiązanie posiada istotną przewagę względem dostępnych na rynku czujników pływakowych. Innowacyjność naszego czujnika polega na tym, że nie jest on zanurzany w zbiorniku z chemią, a mocowany na zewnątrz zbiornika. Dlaczego? Dlatego ponieważ chemia przechowywana w zbiornikach jest mocno skoncentrowana i z czasem mogłaby wpłynąć na uszkodzenie czujnika zamontowanego wewnątrz. Montaż czujnika pojemnościowego eliminuje wspomniany problem.

 

 

W jaki sposób zbudowany jest system?

W skład nowego systemu pomiaru poziomu chemii wchodzi wanienka, czujnik pojemnościowy oraz moduł sterujący. Wanienka wykonana jest ze stali nierdzewnej.  Istotnym elementem dopełniającym całość jest oczywiście nasze oprogramowanie. W przypadku spadku poziomu chemii poniżej założonego poziomu 20%, właściciel myjni otrzymuje powiadomienie e-mailowe lub sms. Alarm będzie widoczny także w systemie do zarządzania myjnią online Carwash Manager. To bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy, że myjnia jest podłączona do Internetu.

 

 

Jak można zamówić nowe czujniki?

Kupując nową myjnię poproś handlowca, aby przygotowując dla Ciebie ofertę uwzględnił w wycenie czujniki pojemnościowe. 

Dla myjni już istniejących, także istnieje możliwość założenia nowych czujników. W tym celu wystarczy wysłać zgłoszenie poprzez formularz zamieszczony na tej stronie.

Zamów czujniki pomiaru niskiego poziomu chemii

Nie znaleziono żadnych pól.

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Działem Serwisu:

tel. +48 91 8147 147

mail: serwis@bkfmyjnie.pl