14 lut 2024

Jak zadbać  o właściwy dobór chemii do myjni? Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, poza ceną?

Zacznijmy od tego, że mamy dwa główne rodzaje zabrudzeń drogowych. Pierwsze z nich to zabrudzenia pochodzenia organicznego, takie jak np. trawa czy ślady na karoserii po owadach.  Drugi typ zabrudzeń drogowych to te pochodzenia mineralnego, które pojawiają się na aucie gdy jeździsz np. po nieutwardzonych drogach. 

 

Na jakie zabrudzenia działa chemia zasadowa?

W BKF Myjnie skupiamy się głównie na sprzedaży chemii zasadowej albo neutralnej.  Dzieje się tak dlatego, ponieważ aż 98% wszystkich zabrudzeń na karoserii auta to brud organiczny. Dlatego jeśli potrzebujecie produktu, który skutecznie usunie brud, przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia, zastosujcie chemię zasadową, ewentualnie neutralną.

 

Dlaczego aktywa piana mokra jest lepsza od suchej?

Zadaniem aktywnej piany na myjni jest przygotowanie karoserii auta do najważniejszego etapu mycia, jakim jest mycie zasadnicze.

Warto jednak pamiętać o tym, że piana pełni też dodatkową rolę. Aktywna piana na myjni samochodowej, przyciąga uwagę klientów, zwiększa ruch na myjni, a co za tym idzie zwiększa także średni paragon klienta. Z naszych analiz wynika, że klienci częściej wybierają myjnie wyposażone w program aktywnej piany, niż te którego tego programu nie posiadają.

Na rynku wyróżniamy 2 rodzaje pian: suche i mokre. W BKF Myjnie stawiamy na piany mokre, ponieważ dzięki temu możemy używać bardziej stężonej chemii, która lepiej rozpuszcza brud. To właśnie wpływa na dalszy proces mycia auta i zadowolenie klienta!

W naszej ofercie znajdziesz: super puszystą (ale dalej mokrą) aktywną pianę SNOW FOAM i zestaw kolorowych pian: różowa, zielona, niebieska (FUNKY FOAM, GREEN ALKA FOAM, BLUE FOAM). Poza kolorem, każda z tych pian ładnie pachnie, np. wiśnią czy jabłkiem.

Zobacz wszystkie nasze produkty w kategorii:

Aktywna piana do myjni samochodowych

 

Jaka chemia na programie zasadniczym?

Jeśli chodzi o mycie zasadnicze to tutaj używamy, w zależności od technologii mycia, dwóch produktów: proszku albo szamponu.

Jeśli masz myjnię na proszek to zdecydowanie rekomendujemy POWDER ULTRA FRESH. Proszek do myjni jest bardzo wydajny. Worek o pojemności 25 kg, wystarczy Ci nawet na 30 h mycia (przy dozowaniu: 16% czyli 14g/minutę). Mamy również tańszą opcję, którą jest proszek do myjni z mniejszą ilością fosforanów POWDER LF.

Jeśli myjnia znajduje się na terenach o wysokich restrykcjach ekologicznych, to aby uniknąć problemów z fosforanami, skorzystajcie z proszku bez fosforanowego POWDER ORANGE FF, który rozwiązuje ten problem.

Przy myjni na płyn, zdecydowanie rekomendujemy skoncentrowany szampon TURBO PLUS o pH 14, czyli mocno zasadowy.

Bez względu na to, czy myjnia jest na płyn czy proszek, wysokiej jakości chemia na tym programie, świadczy o jakości mycia na myjni! Dlatego nie warto oszczędzać na produktach, które ściągają utrzymują ruch na myjni.

Zobacz wszystkie nasze produkty w kategorii:

Proszek do myjni samochodowych

 Szampon do myjni samochodowych

 

Jak wybrać wosk do myjni?

 

Wosk jest ostatnim produktem, który kończy mycie auta. W naszym przypadku skupiamy się na najlepszym wosku na rynku SKY WAX. Produkt wykonany jest w najnowszej technologii, bez użycia silikonów i polimerów, dzięki czemu jest bezpieczny dla instalacji myjni w każdych warunkach! Ten wosk ma odczyn kwasowy, dzięki czemu zobojętni chemię użytą na poprzednich programach.

Co ważne można stosować go także na zimnej wodzie!

 

Gdzie kupić chemię do myjni?

Warto sprawdź nasze rekomendacje. Chemię do myjni bezdotykowych można kupić w naszym sklepie internetowym sklep.bkfmyjnie.pl

Zarejestruj się i skorzystaj z kodu promocyjnego: BKF10.

Życzymy udanych zakupów!