03 sie 2023

Myjnie automatyczne umożliwiają dokładne mycie i suszenie karoserii auta. W przeciwieństwie do myjni samoobsługowych, proces mycia w myjniach automatycznych wykonywany się przy użyciu specjalistycznych szczotek. Jednak przez wiele lat funkcjonowania tego typu myjni na rynku, pojawił się mit, który odstrasza niektórych kierowców od korzystania z ich usług. Jednym z najczęściej wymienianych powodów wśród kierowców jest obawa o stan lakieru samochodu.

 

Dziś obalamy ten mit. Sprawdź dlaczego myjnie automatyczne BKF są bezpieczne dla karoserii samochodu!

 

Przygotowanie karoserii auta do mycia

Mycie wstępne na automatycznej myjni portalowej to etap przygotowawczy. Polega on na zmiękczeniu brudu i zanieczyszczeń z karoserii samochodu, przygotowując ją go do głównego procesu mycia. Etap zmiękczania brudu odbywa się w 100% bezdotykowo i realizowany jest za pomocą specjalnych programów, takich jak „oprysk wstępny” oraz „aktywna piana”.

Program „oprysk wstępny” polega na nanoszeniu strumienia wody pod wysokim lub niskim ciśnieniem na powierzchnię auta (oferujemy obie opcje). Ten intensywny strumień wody z chemią, pomaga rozpuścić warstwy zalegającego na karoserii auta brudu.

Kolejnym elementem mycia wstępnego jest „aktywna piana”. Piana ta także ma zdolność do zmiękczania i rozpuszczania brudu, ale jej głównym zadaniem jest zmiękczenie i rozpuszczenie najsilniejszych zabrudzeń, takich jak olej, smoła czy owady. Dzięki temu procesowi brud staje się bardziej podatny na usunięcie na późniejszych etapach mycia.

Dopiero teraz po etapie przygotowawczym następuje fizyczny kontakt karoserii auta ze szczotkami myjącymi.

 

Szczotki myjące to gąbki z poliuretanu

Myjnie automatyczne BKF Myjnie, wykorzystują do mycia samochodów specjalne gąbki – pianki z poliuretanu. Rozwiązanie to zamawiane jest przez nas u włoskiego producenta szczotek Favagrossa, który dostarcza sprawdzony i wysokiej jakości produkt. Poliuretan to materiał znany ze swojej wytrzymałości i elastyczności. Powszechnie stosowany jest w przemyśle meblarskim, obuwniczym czy samochodowym. Szczotki  do myjni automatycznych z poliuretanu są miękkie i delikatne dla powierzchni lakieru, a jednocześnie skuteczne w działaniu. Skutecznie usuwają znajdujące się na karoserii auta zabrudzenia.

 

Brak absorpcji brudu przez szczotki

Poliuretanowe gąbki używane w myjniach automatycznych, zapobiegają absorpcji brudu i zanieczyszczeń. W porównaniu do innych często używanych materiałów w tego typu myjniach, poliuretan nie zatrzymuje brudu, dzięki czemu nie jest on przenoszony z jednego auta na kolejne. Dodatkowo podczas pracy szczotek oraz po myciu, szczotki są automatycznie opłukiwane. Zastosowanie przez nas tego materiału w szczotkach myjni automatycznej ma kolosalne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa czyszczonej powierzchni.

 

 

Mycie auta na myjni automatycznej

Mycie auta to proces. Dla uzyskania jak najlepszych efektów mycia należy go przejść krok po kroku. W BKF Myjnie oferujemy gotowe programy mycia, których użycie jest proste, wygodne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Klienci korzystając z tego typu urządzeń mają pewność, że ich auta będą nie tylko bardzo dobrze umyte, ale i świetnie nabłyszczone i osuszone z kropel wody.

 

 

Zobacz video pokazujące cały proces mycia auta na myjni portalowej 

 

 

Jak uniknąć potencjalnych problemów?

Mimo, że myjnie automatyczne są bezpieczne dla lakieru pojazdu, sprawdź jakie kroki należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko potencjalnych uszkodzeń:

  • Regularne mycie samochodu – regularne mycie zapobiega gromadzeniu się większych ilości brudu i zanieczyszczeń na karoserii samochodu, które potencjalnie mogłyby powodować ryzyko uszkodzenia lakieru.
  • Unikanie mycia pojazdu w ekstremalnych warunkach pogodowych – podczas bardzo wysokich oraz niskich temperatur, gdy lakier może być bardziej podatny na uszkodzenia, warto odłożyć mycie pojazdu na bardziej sprzyjające warunki.
  • Wybieranie pełnego programu mycia na bardzo zabrudzone auto – nigdy nie wybieraj najtańszego programu mycia, jeśli auto jest mocno zabrudzone. Aby mycie miało sens, brud powinien zostać najpierw zmiękczony przy użyciu mycia wstępnego oraz aktywnej piany, a następnie usunięty w trakcie mycia zasadniczego.
  • Wybór renomowanej myjni – wybierając myjnię automatyczną, warto postawić na renomowane firmy, które stosują najnowocześniejsze technologie i mają pozytywne opinie wśród klientów. Wybór myjni, stosującej szczotki gąbkowe zamiast żyłkowych, pozwoli Ci uniknąć problemów związanych z zarysowaniem karoserii auta.

 

Podsumowując, jako producent myjni samochodowych, oferujemy naszym klientom nowoczesne rozwiązania do mycia samochodów. Dzięki zaawansowanym technologiom mycia, miękkim szczotkom z poliuretanu i systemom bezdotykowym, ryzyko uszkodzenia lakieru jest ograniczone, gwarantując zadowolenie i satysfakcję wśród klientów korzystających z naszych usług.