18 paź 2017

Lokalizacja myjni bezdotykowej jest bardzo ważna, niektórzy mówią, że najważniejsza.

Mimo tego, że myjni w naszym kraju jest coraz więcej (szacunki mówią o ilości przekraczającej 8000), cały czas istnieją obszary, gdzie śmiało można lokować myjnie bezdotykowe. Najczęściej spotyka się je na terenach mniej zurbanizowanych, w mniejszych miastach lub przy drogach o dużym natężeniu ruchu.

Z drugiej strony nie brakuje również inwestorów, którzy z sukcesem otwierają myjnie w dużych miastach. Często konkurencyjne obiekty stawiane były lata temu i nie oferują najnowszych rozwiązań technologicznych w postaci płatności kartą lub wybór programów mycia. A ludzie przecież lubią takie nowości. Przy analizie lokalizacji trzeba wziąć pod uwagę bezpośrednią okolicę i aktualną konkurencję. Wskazane są odwiedziny na myjniach innych właścicieli, w różnych dniach tygodnia (dzień pracujący / wolny od pracy) oraz o różnych porach dnia. Będzie to również okazja do poznania dokładnej oferty konkurentów.

Szukając dobrej lokalizacji, weź pod uwagę również obecność firm, które mogą ci pomóc w prowadzeniu biznesu. Mamy tu na myśli firmy, które oferują usługi dla zmotoryzowanych np. stacje kontroli pojazdów, niesieciowe stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, wypożyczalnie aut, komisy samochodowe. W grę wchodzi współpraca na zasadach win-win, w której obydwa biznesy zyskują nowych (i powracających) klientów. Gra jest warta świeczki i takie kooperacje mają miejsce w wielu branżach.

Sprawdź też obecność często uczęszczanych dróg oraz plany zagospodarowania (jakie budynki i infrastruktura powstanie tu w przyszłości). Taka wiedza na pewno pomoże w rozmowach z właścicielem terenu i z handlowcem z firmy oferującej myjnie. Będziesz mógł w stanie zweryfikować jego wiedzę, kompetencje i oczywiście uczciwość.


ile kosztuje myjnia – zapytaj o cenę


Artykuł opublikowany został w ramach cyklu “Nie daj się oszukać – kupuj świadomie myjnie” – zobacz wszystkie wpisy