18 paź 2017

Decyzja o wyborze partnera, z którym zrealizujemy inwestycję w myjnie bezdotykowe może być trudna i złożona.

Na rynku obecnych jest coraz więcej firm, które oferują technikę mycia i budowę myjni. Ogrom dostępnych rozwiązań może przytłaczać, w tym artykule pokażemy Ci, na co zwracać uwagę na etapie przedinwestycyjnym i jak dokonać najlepszego wyboru.

Sugestie tutaj przedstawione są pewnego rodzaju wskazówkami, które pomogą ci dużo sprawniej przeanalizować oferty dostępne na rynku myjniowym. Każda firma stara się jak najlepiej zaprezentować, często bywa tak, że oferta jednej od drugiej prawie niczym się nie różni. Kluczowe jest jednak tutaj to “prawie”, bo diabeł tkwi w szczegółach. Szczegółach, które potrafią bardzo boleć finansowo w późniejszych etapach eksploatacji myjni.

Na co zwracać uwagę

Porównując różnych producentów myjni, zwróć uwagę na handlowców: czy masz przydzielonego opiekuna, jakie są jego kompetencje, czy dobrze zna się na branży i potrafi wskazać nie tylko zalety, ale też wady poszczególnych rozwiązań i nie odpowiada typowym stwierdzeniem: “będzie pan zadowolony”.

Przy porównywaniu kilku ofert nie patrz tylko na cenę. Różnice nie wynikają z marży danych producentów, ale z zastosowanych podzespołów i tańszych komponentów. A oszczędności na początku często okazują się tylko pozorne. Awarie i przestoje, które się pojawiają w związku z tanimi rozwiązaniami, bywają bardzo kosztowne. Możesz zawsze poprosić poszczególne firmy o dokładnie takie same konfiguracje.

Upewnij się, że parametry poszczególnych urządzeń mają te same aspekty techniczne: moc, wydajność, jaki jest ich producent.

Zwróć uwagę też na koszty dodatkowe. Czy transport i montaż jest w cenie? Czy w przypadku myjni kontenerowej, kontener jest wliczony w cenę, czy dodatkowo płatny. Nie ma tu standardów rozliczeń, więc firmy w różny sposób prezentują te ceny. Okazać się może, że do “ostatecznej” ceny trzeba doliczyć jeszcze 10-20%.

Często producenci myjni oszczędzają też na jakości wsparcia gwarancyjnego. Dobrze jest sprawdzić, ile kosztują płatności, jaki jest koszt części zamienne w razie awarii. Zorientuj się też o czasie oczekiwania na serwis i wymianę komponentów. Istotne jest, co się dzieje po upływie gwarancji – czy proponowane wcześniej warunki nie ulegają zmianie.

Wiarygodność firmy można określić też poprzez odwiedziny w jej siedzibie. Przy okazji spotkania będziesz miał okazję porozmawiać z handlowcami, zobaczysz dokładnie na czym jeszcze dana firma opiera swój biznes.

Dobrym pomysłem jest wybranie się na targi branżowe. Tego typu wydarzenia odbywają się zarówno w Polsce, jak i zagranicą i można tam spotkać wielu producentów myjni. Jest do duża oszczędność czasu, a będziesz miał okazję porozmawiać z przedstawicielami firm (a nawet właścicielami – często wybierają się osobiście na imprezy branżowe).


ile kosztuje myjnia – zapytaj o cenę


Artykuł opublikowany został w ramach cyklu “Nie daj się oszukać – kupuj świadomie myjnie” – zobacz wszystkie wpisy